reede, september 8

Hõimuklubi Tallinnas 6. detsembril kell 17.00

Kolmapäeval, 6. detsembril algusega kell 17 toimub Tallinnas Roosikrantsi 6 Eesti Keele Instituudi III korruse saalis Fenno-Ugria Hõimuklubi käesoleva aasta viimane klubiõhtu.

Kohale tulevad Aivar Ruukel Soomaalt, Enn Praks Kõrvemaalt ja Jaan Keerdo Tartust, kes peavad ettekande“Vepsamaal haabjat ehitamas”.Aivar Ruukel: “Haabjas on ühepuupaat, vanim paaditüüp. Levinud on see üle ilma, sealhulgas soome-ugri rahvaste juures. Eestis on haabjaehituse kultuur tänase päevani säilinud laialdaste üleujutuste poolest tuntud Soomaal.
Vepsamaal, täpsemalt Ladva külas Ojati jõe ääres, käisime 2005. aastal kahel korral. Näitame pilte, filmilõike ning räägime muljeid mõlemast reisist. Esimene reis oli juunikuus. Meie eesmärgiks oli luua sidemed vepslastega, kes tegelevad iidsete ühepuupaatide – haabjate ehitusega. Eriti palju eelinfot meil polnud, läksime hea õnne peale. Õnne oli meil kuhjaga: leppisime ühe Ladva küla mehega kokku, et tuleme sügisel tagasi, et siis temaga koos üks haabjas ehitada. Teise reisi Ladva külla tegime septembri lõpus. Koos kohaliku elaniku Vassili Safromoviga valmistasime haabja.”

Hõimuklubisse on oodatud kõik huvilised,
sissepääs on vaba.

suri.ee

pilt: Jussi Rainio

Kommentaare ei ole: